AVIOS dobry i polski!
Platfrorma 4K dla operatora

Z Wrocłwską firmą Korbank oraz ich plaftofrmą IPTV UHD 4K AVIOS ISP Marketing współpracuje od paru lat. Realizowaliśmy kilka ciekawych projketów, m.in projekty opakowań dla urządzeń Korbox. Jeśli jako operator telekomunikacyjny / dostawca internetu poszukujesz takiej usługi zachęcamy do zapoznania się z historią Wrocławskiej firmy Korbank a dokładniej jej produktem AVIOS.

Telewizja szerokopasmowa AVIOS (IPTV) wciąż uchodzi za nowość na polskim rynku, a sięgają po nią obecnie największe zagraniczne koncerny. W dobie szybkiego Internetu światłowodowego to znakomita alternatywa dla telewizji kablowej i satelitarnej. IPTV nie potrzebuje anteny ani dodatkowego okablowania. Wystarczy miniaturowy dekoder, który podpina się do internetowego łącza. W ten sposób można nie tylko odbierać kilkaset programów, ale i zamienić każdy telewizor w smart TV. Co więcej, IPTV oferuje multum usług dodatkowych. Możliwość nagrywania i przewijania programów, odtwarzanie multimediów, bezpieczne przeglądanie Internetu na ekranie telewizora, a nawet… korzystanie z gier!

Dekodery IPTV KORBOX dla AVIOS

źródło: https://avios.pl/

Dekoder IPTV to nic innego, jak zamknięty w zgrabnej obudowie, odporny na wirusy minikomputer, wyposażony w przyjazny interfejs użytkownika. Mogą obsługiwać go mogą osoby w każdym wieku. Najczęściej, tak jak w przypadku urządzeń KORBOX, działa on w oparciu o system Android. Autorska seria dekoderów KORBOX potrafi zaskakiwać wszechstronnością. To nie tylko telewizja w jakości 4K (ultra HD) z opcją przewijania do trzech dni wstecz, ale i możliwość implementacji telewizji dozorowej, integracja z systemami inteligentnego budynku, a także szerokie wsparcie dla multimediów.

AVIOS
znakomite dopełnienienie oferty!

AVIOS –  miał być produktem lokalnym dostępnym dla odbiorców końcowych we Wrocławiu. Szybko jednak spotkał się z zainteresowaniem operatorów z innych części kraju i dziś oferowany jest przez przeszło dwustu dostawców Internetu w całej Polsce. Co więcej, system stanowi dziś wsparcie dla małej przedsiębiorczości. W jaki sposób? Według danych Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej aż jedną trzecią polskiego rynku telekomunikacyjnego stanowią obecnie lokalni operatorzy. Działa ich dziś w kraju około trzech tysięcy. Wielu z nich, chcąc utrzymać się na coraz trudniejszym rynku telekomunikacyjnym, musi poszerzać paletę usług. Znakomitym dopełnieniem oferty dostępu do Internetu jest właśnie telewizja szerokopasmowa. AVIOS staje się więc odpowiedzią na potrzeby lokalnych operatorów, którym coraz trudniej konkurować z wielkimi koncernami.

Ponadto, jak trafnie zauważył ostatnio lifestyle’owy magazyn „W podróż”, który zainteresował się technologią IPTV, innowacyjne rozwiązania Korbanku otworzyły nowe możliwości operatorom oferującym Internet radiowy o ograniczonej przepustowości. Dzięki autorskim rozwiązaniom technicznym platformy AVIOS również oni mogą teraz zaoferować swoim klientom telewizję w jakości HD. Mimo silnej dominacji rynkowej kapitałów zagranicznych Korbank pozostaje firmą polską, a system IPTV AVIOS usługą konkurencyjną.

KORBOX 4
Szybki router i dekoder IPTV AVIOS w jednym!

Firma przy tym nie zwalnia tempa. Na ogólnopolskiej konferencji iNET Meeting zapowiedziano właśnie najmłodsze dziecko z szerokiej rodziny urządzeń Korbanku.  Oprogramowanie sterujące powstało we wrocławskiej siedzibie Korbanku i jest produktem w pełni polskim, drobiazgowo weryfikowanym i bezpiecznym. Jedno takie urządzenie może z powodzeniem stać się domowym centrum rozrywki – umożliwi bowiem odbiór telewizji w jakości 4K ze wsparciem modnej technologii HDR, dostęp do szybkiego Internetu, granie przez sieć, a w niedalekiej przyszłości zarządzanie peryferiami spod znaku smart. I, co ważne zarówno dla operatorów, jak i odbiorców końcowych, cena pozostanie konkurencyjna.

Kiedyś usłyszałem takie stwierdzenie: w Polsce nie da się zrobić nic innowacyjnego i dobrego. Otóż dementuję! Rynek pokazuje, że właśnie nam się to udało! Może to nieskromne, ale najlepszym potwierdzeniem tej tezy są opinie użytkowników i operatorów. Co ciekawe, AVIOS powstał właśnie dzięki nim! My się z nim na rynek nie pchaliśmy, to rynek go od nas wyszarpał – podsumowuje ze śmiechem Paweł Paluchowski, twórca platformy AVIOS i wiceprezes zarządu Korbank SA.

AVIOS mapa zasięgu

źródło: https://avios.pl/